Sobotní odpoledne se neslo v drsném duchu. Muži A chtěli navázat na dobře rozjetou sérii v druhém kole Play-up. Kde narazili na známý Falcon, ze kterého si dovezli slušný výsledek 1:1. V sobotu však sešívaní zaváhali a hosté za podpory svých fanoušků vybojovali výsledek 5:9 a získali mečbol.
V závěrečném čtvrté utkání Slávisté potvrdili svou roli favorita na hřišti Trutnova. Nedělní utkání, plné emocí, soubojů, a především gólů posunula Slavii do druhého kola play-up a ukončilo trutnovskou sezónu.
Slávisté vyrazili do dalekého Trutnova s velkým očekáváním. Počítali s velkou návštěvou domácích fanoušků a taky vysokým nasazením Trutnova.
so 29. 3. 2025
Muži A zakončili sezonu prohrou
Pro muže bylo nedělní utkání nejdůležitější v celé sezóně. Pokud vyhrají, série se posune až na rozhodující 5. zápas. Pokud prohrají, sezóna je u konce. I přes velkou dávku motivace, hráči v sešívaných dresech promarnili celou první třetinu, která rozhodla o zbytku utkání. Slavia tak ukončila sezónu vysokou prohrou 1:9.
Bílo-červeným vstup do třetiny vůbec nevyšel. Už ve čtvrté minutě vedli hosté 2:0 zásluhou Ouředníčka a Kratiny. Slavia se pokoušela odpovědět, ale FALCON pokračoval v tlaku a přidal další góly. Postupně se trefili znovu Ouředníček, Škrdla, Kratina
a Uvíra. Domácí obrana nestíhala a skóre po první třetině se zastavilo na 0:6. Slavia měla velké problémy s přechodem do útoku a za celou třetinu vyslala na branku soupeře jen tři střely, zatímco hosté pálili hned dvanáctkrát.
Do druhé třetiny vstoupili domácí o něco aktivněji, ale jejich snaha byla brzy otupena dalším gólem FALCONu. Kratina
navýšil náskok už na 0:7. Slavia se ale přece jen dočkala a ve 30. minutě snížil DavidŠimek krásnou ranou z obtížného úhlu. Asistoval mu MartinFojtík a domácí se konečně zapsali na střeleckou listinu. Jenže hosté měli zápas pevně v rukou a v 34. minutě
přidal osmý gól Vlček po přihrávce Kratiny. Zápas se v této části pořádně přiostřil. Hráči obou týmů často končili na trestné lavici, padaly tvrdé zákroky a sudí měl plné ruce práce. Střelecky byla druhá třetina vyrovnanější, ale skóre mluvilo jasně.
Třetí třetina už byla v režii hostů, kteří si kontrolovali náskok a přidali ještě dva góly. Nejprve skóroval Vlček
a následně uzavřel skóre Blažek po asistenci Sgalla. Slavia měla několik šancí, ale narážela na dobře organizovanou obranu FALCONu. Nepomohly jí ani přesilové hry, které nedokázala využít. Závěr utkání se nesl v nervózním duchu, přibylo faulů a frustrace, ale hosté si už nenechali vítězství vzít. Po celých 60. minutách tak svítilo skóre na výsledkové tabuli 1:9.
Komentář Jakuba Žáčka
"Do nedělního utkání jsme vstoupili tak, jak kdybychom vedli 2:1 v sérii. Přišlo mi, že v týmu nevládla vůbec vítězná atmosféra a vypadalo to, jak kdybychom si mysleli, že se to zvládne a vyhraje samo ten zápas. Za tuhle mentalitu jsme byli řádně potrestáni a Falconi si zaslouženě připsali i 3. bod v sérii. Jsem přesvědčen, že florbalově a individualitami jsme mnohem lepší tým než Falconi, ovšem oni chtěli vyhrát a v každém zápase si pro to šli od první, do poslední minuty. My jsme také opět potvrdili to, že směrem dozadu to není to, na co máme a jak bychom měli hrát. Podceňování herních situací, věnování pozornosti více rozhodčím než tomu, co se dělo na hřišti nás asi nakonec stálo zápas, a že máme po sezóně.
Ať nejsem ale jen negativní, jsem velice pyšný na náš tým. Od začátku sezóny jsme udělali velký kus práce a z polorozpadlého týmu jsme i díky několika posílám udělali kvalitní mančaft, který má rozhodně na to hrát Národní ligu, a ne divizi. Věřím, že konečně stabilizujeme tým na novou sezónu a budeme schopni předvádět pravidelně kvalitní a konzistentní výsledky a výkony. Teď ovšem přeji všem borcům z týmu ať si pořádně odpočinou od florbalu, užijí si co nejvíce krásných a společných chvil s rodinami a vidíme se v plné síle na letní přípravě. Děkuji všem za sezónu."
Autor článku: Šimon Váhala Autor fotek: Lukáš Myslín