Muži ovládli skupinu 1. kola Poháru Českého florbalu

Muži mají za sebou první kolo poháru českého florbalu, které se odehrálo minulý víkend v Kadani. O tom jak se jim dařilo nejen výsledkově se můžete podívat níže.

Sešívaným začala skupinová fáze poháru v sobotu 24.8, kdy se v prvním zápase střetli s Neratovicemi. V něm jednoznačně potvrdili roli favorita náš tým a s přehledem zvítězili 12:2. Z týmu se nejlépe dařilo Šimonovi Váhalovi a Tobiasi Schierovi. Oba nasbírali shodně po čtyřech asistencích. Úspěšně se, ale také našim novým posilám Davidu Šimkovi, který zaznamenal hat-trick a Jakubovi Sklenářovi (3 asistence).

Druhý zápas proti Lounům byl měl průběh překvapivější, než by si kdokoliv asi myslel. První dvě třetiny byly totiž velice vyrovnané a na tabuli tak svítilo nerozhodné skóre 1:1. Ve třetí třetině se nám, ale podařilo nakonec zápas pěti góly rozhodnout a připsat si tak druhé vítězství ve skupině. Tentokrát poměrem 6:1. Velký podíl na tom měli hlavně Martin Kadlec, který zaznamenal tři kanadské body a naše bratrská dvojce David a Martin Šimkovi. V jejich případě šlo o tři, resp. dva kanadské body.

Druhý pohárový den proti silným soupeřům

Do druhého pohárového dne jsme tedy šli s povinnými šesti body a velkou šancí na vítězství ve skupině. Hned v neděli ráno nás čekal asi nejtěžší zápas v rámci prvního kola. Proti nám stál totiž účastník národní ligy Králův dvůr. V tomto zápase jsme ale, dokázali soupeři minimálně vzdorovat ne-li ho dokonce přehrávat. Po dvou třetinách, kdy skóre bylo opět nerozhodné se nám v závěrečné části povedlo překlopit utkání na naši stranu. Konkrétně Matěji Fulínovi a byli jsme velice blízko překvapivému vítězství. To se stalo skutečností poté co Martin Kadlec zpečetil konečný výsledek 4:2 gólem do prázdné brány a poté už mohla v našem týmu zavládnout obrovská radost a euforie.

Po třech zápasech a výsledcích ostatních týmů ve skupině bylo jasné, že bez ohledu na výsledek našeho posledního zápasu s domácí Kadaní postoupíme z prvního místa. Do tohoto souboje už jsme tedy mohli jít trochu klidnější a uvolnění. Možná i to byl, ale důvod, proč nám tento souboj nevyšel. Utkání se rozhodlo už v první třetině, kdy nám velké problémy dělal elitní Kadaňský útok a před druhou třetinou byl stav 0:4 v neprospěch sešívaných. Další dvě třetiny už byly sice vyrovnanější, i tak ale zápas skončil naší prohrou 2:6. Nicméně jak už bylo zmíněno na konečné postavení našeho týmu v tabulce už to nemělo žádný vliv.

S devíti body jsme tak ovládli skupinu D a postupujeme z nejlepší možné pozice do druhého kola poháru.

2. kolo odehrajeme doma

To se odehraje už tuto sobotu 31.8 od 18:30 v Bublina Aréně na pražské Pankráci. Našim soupeřem bude Dobříš, která se umístila na druhém místě skupiny B. Pokud tedy nemáte na tento den žádné plány, tak budeme rádi když přijdete naše kluky podpořit v boji o postup do třetího kola.

Hodnocení Hlavního trenéra Mužů Ondřeje Otáhala:

"V rámci prvního kola jsme v sobotu potvrdili roli favoritů, i když jsme se ve druhém zápase během první poloviny zápasu nedokázali střelecky prosadit, tak to nakonec pro nás dopadlo radostným výsledkem. Tyhle výsledky nám dali klid do neděle, protože jsme věděli že postoupíme, a především jsme pak velmi dobře nakonec zvládli první utkání utkání proti týmu z národní ligy Královu Dvoru.

A shodou okolností dalších výsledků už jsme měli jisté první místo ve skupině po tomto nedělním zápase. Takže v zápase s Kadaní nám více méně o nic nešlo oproti domácím, kteří pokud chtěli skončit druzí, aby měli lepší výchozí pozici do dalšího kola tak museli vyhrát. My jsme si nedokázali pohlídat jejich nejnebezpečnější první útok, který nám ten zápas vlastně rozhodl už v rámci první třetiny, což je samozřejmě škoda, ale zase víme jak to bylo pro nás obtížné, protože to bylo čtvrté utkání během dvou dní a už to bylo velmi náročné.

Každopádně jsme si vědomi, že vítězství ve skupině je úspěch, více méně jsme velmi spokojení s tímhle herním víkendem a těšíme se na druhé kolo, ale taky na blížící se ligovou soutěž."

Autor: Alex Petrovič