Muži se probojovali přes Dobříš do 3. kola Poháru ČF

Slavii se v poháru českého florbalu zatím daří. Po ovládnuté skupině v 1. kole si dokráčeli pro vítězství také v kole druhém, kdy si poradili s Dobříší poměrem 7:3 a postupují tak do 3. kola. V něm čeká náš tým další účastník národní ligy Došwich Milevsko.

FBC Slavia Praha - TJ Sokol Dobříš 7:3
branky: 5. Jakub Sklenář, 17. Ondřej Otáhal, 18. Martin Šimek, 35. Jakub Žáček, 40. Martin Šimek, 56. Dominik Beran, 60. Jakub Žáček - 7. Roman Šebek, 42. Jiří Brožík, 60. Jakub Dragoun; rozhodčí: Jan Brak - Tadeáš Provazník; vyloučení: 2:3; využití: 1:1; diváků: 29; zásahy brankářů: Petr Kabelka 11, Pavel Chlup 8 - Marek Juna 16, Tomáš Šimek 15; po třetinách: 3:1, 2:0, 2:2

Reportáž z utkání

Zápas začal ve velice vlažném tempu, které se během první třetiny prakticky neměnilo. Na obou týmech bylo vidět, že ještě nejsou v plném zápasovém vytížení a teprve se dostávají po přípravě do herní praxe. Na první gól, ale přítomní diváci nemuseli moc dlouho čekat. Dobříš totiž nabídla sešívaným možnost v podobě přesilové hry a tu Slavia využila. Míček si vzal v obraném pásmu Jakub Sklenář, který se prokličkoval až ke střele a nekompromisně zakončil. Vedení sešívaným bohužel, ale nevydrželo dlouho. Dvě minuty na to, jsme totiž trochu zbytečně nabídli soupeři možnost dvojnásobné přesilovky a ten jí ihned využil, poté co se ke střele dostal Roman Šebek a srovnal tak stav zápasu. Byla to nakonec, ale Slavia, kdo se před první sirénou dostal do mírné výhody. Nejprve po závaru před brankou soupeře dorazil míček do branky Ondřej Otáhal. A hned poté zvýšil po přihrávce od bratra Davida na 3:1 Martin Šimek. Do šatny tedy šli s o něco lepší náladou domácí.

Ve druhé třetině se postupně začínal měnit obraz hry. Z pomalé hry se stávala hra rychlejší, intenzivnější a plná soubojů. Na rozdíl od první třetiny, kdy byla hra hodně kouskována, tak tentokrát byl průběh plynulejší a rozhodčí hru hodně pouštěli, místy možná až moc. První vážnější moment nastal v polovině zápasu, kdy byly v rychlém sledu odpískána dvě trestná střílení, po jednom na každé straně. Ani jedno z nich, ale nebylo proměněno. Nejprve se neprosadil dobříšský Šebek a poté ani slavistický Fulín. Slavia ve druhé třetině měla trochu více navrch a zanedlouho se to projevilo také na skóre. Zároveň to také byly momenty, které rozhodly celý zápas. Nejprve navýšil vedení pět minut před koncem druhé třetiny Jakub Žáček. A těsně před druhou přestávkou byl stav už 5:1, kdy se opět po přihrávce od bratra Davida prosadil Martin Šimek, pro kterého to byl druhý gól v zápase.

Třetí třetinu jsem tedy začali se čtyř brankovým polštářem a už to vypadalo, že si v klidu dokráčíme pro postup. Dobříš, ale nesložila zbraně naopak nás velmi překvapila svým napadáním, a to se jí brzy vyplatilo. Minutu po začátku třetí periody se na 5:2 podařilo snížit Jiřímu Brožíkovi a sešívaní museli být v pozoru. Naštěstí už, ale nenechali nic náhodě a hru zkušeně po zbytek zápasu kontrolovali. Skóre se změnilo do konce zápasu ještě třikrát, a to v poslední pětiminutovce. Na 6:2 zvýšil kapitán Dominik Beran, který tečoval střelu Radka Kubaly. Poté se sice prosadil opět soupeř, konkrétně snížil Jakub Dragoun. Poslední slovo, ale měla Slavia, když na konečných 7:3 pečetil svým druhým gólem v zápase Jakub Žáček.

3. kolo poháru už tento víkend

Slavia, tak po vítězství nad Dobříší postoupila do 3.kola poháru českého florbalu, kde ji tentokrát nečeká nic snadného. Soupeřem nám bude další účastník národní ligy Došwich Milevsko. Utkání se odehraje v neděli 8. 9. od 18:00 na domácí hale v Edenu. Budeme rádi, když nás opět přijdete a pomůžete dohnat kluky k dalšímu postupu.