Naši muži získali cenné zkušenosti na Slovak Florbal Cupu 2024

Naše mužské týmy se zúčastnily mezinárodního turnaje Slovak Florbal Cup 2024, který se konal od 8.-11.srpna v Bratislavě. Tento turnaj měl sloužit, jako herní příprava pro blížící se sezónu a svůj účel dozajista splnil. Týmy si vyzkoušely všechny herní, individuální i taktické dovednosti a výsledkově si rozhodně také nevedly vůbec špatně.

První den: Seznámení se s turnajem a úvodní zápasy

Vše odstartovalo ve čtvrtek 8.srpna ve 12:00, kdy se hráči sešli na pražském Hlavním nádraží a vydali se společně vlakem na cestu směr Bratislava. Po zhruba čtyřech hodinách dorazili naši hráči do cíle a po vyřízení administrativních záležitostí se mohli konečně zabydlet a jet do haly na svá první utkání v základních skupinách. Jako první se na turnaji představil náš rezervní tým „BENFICA“, který vyzval ve svém úvodním zápase skupiny Snipers Bratislava. Zápas to byl velice vyrovnaný a rezerva nebyla daleko od prvních bodů. Bohužel, díky špatnému začátku a pozdějšímu oslabení tři na pět jsme i přes následný strhující finiš ve kterém se podařilo stáhnout náskok soupeře na rozdíl jediného gólu nakonec prohráli.

Zhruba o dvě hodiny později nastoupil ke svému úvodnímu zápasu také náš elitní tým proti kterému stáli Blue Horses Stochov. Začátek zápasu se povedl výrazně lépe, kdy se nám povedlo otevřít skóre. Poté, ale soupeř nepříjemně překvapil svou hrou a dostal se dokonce do poločasového vedení 1:3. Naštěstí se áčku povedlo hned na začátku druhé půle během dvou minut otočit skóre. Soupeři se sice záhy povedlo vyrovnat. Nakonec, ale jsme to byli my, kdo vstřelil rozhodující tři zásahy a náš elitní tým si tedy mohl připsat první tři body do tabulky.

Druhý den: Nevídaný kousek áčka a černý den béčka

Druhý den začal pro naše týmy již brzo dopoledne, kdy je čekaly další zápasy ve skupinách. Pro naši rezervu to byl bohužel černý den, jelikož se jim ani v jednom ze dvou zápasů nepodařilo zvítězit a co hůř ani vstřelit jediný gól. Nejprve podlehli Spartaku Hluk a v rozhodujícím zápase o třetí místo nestačili ani na tým JElita. Rezerva tedy skončila bez jediného bodu poslední a bylo jasné, že se nevyhnou šestnáctifinále.

Za to našemu A-týmu se povedl nevídaný kousek. V obou zbývajících zápasech se jim totiž povedlo remizovat naprosto totožnými výsledky. A to jak s FBK Hornets Mutne tak s IBK Galia Žilina. No a nejlepší zpráva na závěr byla, že díky souhře výsledků se nakonec elitnímu týmu povedlo s pěti body ovládnout skupinu a postoupit přímo do osmifinále.

Třetí den: Souboje s Koterovem, Postup áčka a konec rezervy

Třetí den už se nesl ve znamení vyřazovacích bojů. Jako první šla do boje naše rezerva, kterou čekal důležitý zápasy se Sokolem Koterov. V první půli se dařilo „Benfice“ držet se soupeřem krok a držet nadějný výsledek. Bohužel v té druhé se soupeři podařilo rozhodnout a pro naši rezervu to znamenalo konec v turnaji.

Odpoledne již došlo také k očekávanému osmifinále našeho elitního týmu a trochu paradoxně jsme se v něm utkali opět se Sokolem Koterov. Na rozdíl, ale od našeho rezervního týmu jim áčko nedalo žádnou šanci a po jasně kontrolovaném průběhu si došli po vítězství 3:0 pro postup do čtvrtfinále.

Závěrečný den: Střet se suverénem = vyřazení

V závěrečný den turnaje všichni napjatě očekávali čtvrtfinále s účastí našeho elitního týmu. Proti áčku, ale stál jeden ze suverénů letošního turnaje Gymnázium Chomutov. Svoji roli bohužel potvrdili také v našem vzájemném zápase, kde byli jasně lepší a moc nás do nepouštěli do výraznějších šancí. Cesta našeho elitního týmu tedy po prohře 3:7 skončila ve čtvrtfinále. I tak je, ale čtvrtfinále bezesporu úspěchem a dobrým odrazem do dalších zápasů. Oběma týmům se zároveň sluší poděkovat za předvedenou hru a reprezentaci na turnaji.