V poháru nás zastavilo ve 3. kole Milevsko

Slavia odehrála minulý víkend 3.kolo poháru českého florbalu, ve kterém se utkala s Milevskem. Zápas proti favoritovi měl velice překvapivý vývoj sešívaní nebyli vůbec daleko od postupu. Bohužel Milevsko nakonec ukázalo své zkušenosti, a i přes velice dobrý výkon naše cesta pohárem českého florbalu, opět končí ve 3.kole.

FBC Slavia Praha - FBC DOŠWICH MILEVSKO 7:8
branky: 8. David Šimek, 9. Antonín Štička, 19. Jakub Žáček, 28. Martin Šimek, 38. Antonín Štička, 46. David Šimek, 52. Ondřej Otáhal - 13. Jakub Loskot, 16. Jiří Sedláček, 21. Adam Dvořák, 23. Matěj Mikeš, 27. Jan Loskot, 41. Jakub Loskot, 42. Jan Loskot, 59. Adam Dvořák; rozhodčí: Tomáš Grigar - Karel Kotyza; vyloučení: 2:3 + Daniel Hrůza 4; využití: 3:1; diváků: 45; zásahy brankářů: Petr Kabelka 16 - Luboš Zeman 25; po třetinách: 3:2, 2:3, 2:3

Reportáž z utkání

Už před zápasem bylo jasné, co nás čeká. Milevsko, které již druhým rokem hraje národní ligu šlo do zápasu jako papírový favorit. Nicméně z předchozí zkušenosti jsme věděli, že i na týmy z vyšší ligy umíme. A přesně to se potvrdilo. Sešívaní se svého soka vůbec nezalekli a od začátku se jim dařilo držet krok. Po úvodní pětiminutovce nám soupeř nabídl první velkou šanci zápasu v podobě dvojnásobné přesilovky, čehož se nám záhy podařilo využít. Martin Šimek poslal výborný na druhou stranu svému bratrovi Davidu Šimkovi a ten vymetl horní růžek branky. Za minutu to bylo pro domácí ještě veselejší, když se jim v pokračující přesilovce podařilo soupeře zamknout v jejich pásmu a Antonín Štička se během závaru před bránou dostal ke střele, která skončila v brance. Milevsko bylo, jak opařené a Slavia naopak ve velkém laufu. Bohužel první přesilovku dostali v zápase také hosté a i oni ji využili, když se na konci útočné akce ocitl Jakub Loskot a snížil na rozdíl jedné branky. Sešívaní byli po celou dobu první třetiny, co se týče šancí lepším týmem. O to víc všechny šokovalo, co se stalo tři minuty po poslední změně skóre. Při jedné ze střel soupeře, kterou se nám podařilo na poslední chvíli zblokovat se naše obrana nedomluvila s brankářem Kabelkou a vyústil z toho kuriózní vlastní gól. Stav zápasu byl tedy nečekaně srovnán a soupeř zpátky v zápase. Šťastnější šli, ale do kabin nakonec domácí. Martin Kadlec totiž našel v útočném pásmu Jakuba Žáčka a ten poslal Slavii opět do vedení.

Druhá třetina začala pro domácí tým nejhůře jak mohla. Během prvních šesti minut dostali rovnou tři branky. Nejprve se hned na začátku druhého dějství prosadil Adam Dvořák. Dvě minuty poté se z další útočné akce dostalo Milevsko do vedení, které zařídil Matěj Mikeš. No a aby toho nebylo málo, tak doslova po dvou vražedných minutách, kdy nás soupeř zavřel v obraném pásmu se zásluhou Jana Loskota dostal Došwich do dvoubrankového vedení. Naštěstí jsme velice brzy, ale dokázali odpovědět. V útoku opět zaúřadovala naše Bratrská dvojce, kdy tentokrát David Šimek přihrál Martinovi Šimkovi a ten propálil vše co mu stálo v cestě. Domácímu týmu to vlilo novou krev do žil a v dalším průběhu utkání soupeře přehrávali. Všichni přítomní diváci hnali tým za vyrovnáním. Toho se nakonec dočkali, když jsme dostali výhodu v podobě čtyřminutové přesilovky. Tu jsme využili ještě v její první polovině, když se svým druhým gólem v zápase prosadil Antonín Štička. Více branek už druhé dějství nenabídlo, a tak se do závěrečné třetiny šlo za nerozhodného stavu.

Ta začala bohužel pro Slavii opakováním scénáře z úvodu druhé třetiny, kdy ji postihl herní výpadek. Na začátku se totiž Milevsko dostalo opět do vedení po gólu Jakuba Loskota. A hned minutu na to bylo ještě hůře, když na 5:7 zvýšil Jan Loskot. Obecně by se dalo říct, že velký podíl měla na skórovaní soupeře měla hlavně jejich elitní formace. Jenomže domácí měli zase druhou formaci, která byla při střelecké chuti a zakrátko přišla naděje v podobě další přesilové hry ve které následně David Šimek dal kontaktní branku a zároveň to byl jeho druhý gól v zápase. Domácí tým věděl, že ještě není nic ztraceno a za šest minut vypukla velká euforie, Když na 7:7 vyrovnal Ondřej Otáhal. Poslední minuty zápasu byly velice vyrovnané. Týmy si nedaly nic zadarmo a bojovalo se o každý míček. Už to vypadalo, že zápas poputuje do prodloužení, jenže Milevsko ukázalo svoje zkušenosti a dvě minuty před koncem zápasu Adam Dvořák vstřelil rozhodují gól. Slavia se poté snažila ještě srovnat a zkusila i hru bez brankáře. Nic už se, ale nezměnilo, a tak se soupeř radoval z těsného vítězství 7:8.

Sehráli jsme kvalitní zápasy se silnými soupeři

Znamená to tedy, že pro sešívané cesta pohárem končí ve 3.kole, které zůstává i nadále prokleté. I přesto si tým, ale zaslouží velký respekt a uznání za to, že nic nedali soupeři zadarmo a podali velice dobrý výkon. Také je to důkaz toho, že se můžeme rovnat i týmům z vyšších soutěží. Kluci děkujeme!!!!

Pohár tedy pro nás skončil, ale nezoufejme protože florbal pokračuje nadále a již tuto sobotu od 18:00 startuje divize úvodním kolem, kdy přivítáme v Edenu Benešov. Budeme tedy znovu rádi, když nás přijdete podpořit na cestě za úspěšným startem sezóny.